Czas start!

Szczerze mówiąc, już dłuższy czas myślałem o założeniu bloga. Natomiast nie ma lepszej pory do rozpoczęcia niż teraz, a więc… CZAS START!

Dzisiaj jest jutro, o którym mówiłeś wczoraj.

~ Ktoś Kiedyś

Dlaczego założyłem bloga?

Odpowiedź może być stosunkowo prosta lub bardzo złożona. Najczęstsze odpowiedzi na tego typu pytania to autopromocja, dzielenie się wiedzą i upust kreatywności. W zasadzie wszystkie trzy do mnie pasują.

Jednak dopiero niedawno opiekując się stażystami w firmie, zauważyłem, że jednak coś tam wiem. Wydaje mi się, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, z tego co umie i ile osiągnęli. Szczególnie, jako programiści po jakimś czasie, pewne rzeczy stają się oczywiste (czyt. proste) i już zapomnieliśmy, jak to było uczyć się tego wszystkiego i popełniać tysiące błędów.

Właśnie dlatego, traktuje tego bloga, także jako usystematyzowanie tego co już wiem, poukładanie myśli, a do tego odkrycie pewnych rzeczy na nowo.

No i ludzie, którzy mnie znają dłużej niż 5 minut wiedzą, że lubię przekazywać wiedzę. Także, jak ktoś przeczyta jakiś wpis i czegoś się dowie, to będzie SUPER.

Moja obietnica

Obietnica jest bardziej dla mnie niż dla Ciebie, ale chciałbym ją tutaj napisać, żeby była oficjalna 🙂

Będę systematycznie tworzyć wpisy na bloga i Instagrama oraz dzielił się wiedzą. Pozwoli mi to na usystematyzowanie wiedzy, może przyda się innym i da mi szansę na utworzenie nowych kontaktów.

Marek Melzacki

Bite Size

Jestem bardzo zadowolony z mojego pomysłu i postanowienia o segmencie, który nazwałem Bite Size (z ang. na jeden kęs), ale z małym twistem w opisie 😛
W każdym razie będę tworzył małe dawki informacji Pythonowych, które można od razu wprowadzić w życie z dodatkowym wyjaśnieniem dla ciekawskich 🙂

To koniec początku

To już koniec początku, ale mam nadzieję, że nie początek końca. Po prostu CZAS START!

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o mnie zapraszam na stronie O mnie. Niedługo nowe wpisy i do usłyszenia, zobaczenia, napisania i kodowania 🙂
~ Marek

Photo by Stas Knop from Pexels

Scroll to Top